تصفیه آب با UV

مزایا و معایب تصفیه آب به وسیله اشعه ماورای بنفش (UV)

عدم تولید محصولات جانبی زیانبار مانند تری هالومتان ها (که در اثر کلر زنی به وجود می آیند) ، بالا بودن ضریب اطمینان و مصرف کم انرژی از مزایای این روش محسوب می شود. اما به علت عدم ایجاد اشعه باقیمانده در داخل آب ، قادر به حذف آلودگی های احتمالی ثانویه که ممکن است بعد از تابش اشعه وارد آب شوند، نیستند.

لازم به ذکر است که لاشه میکروارگانیزمهای غیر فعال شده ، در آب باقی می ماند و می‌تواند تبدیل به خوراکی برای سایر میکروارگانیزمها و انگل های دیگر که پس از گندزدایی اولیه ، آب در معرض آنها قرار می گیرد ، شود. اشکال دیگری که در گندزدایی آب به وسیله اشعه ماوراء بنفش وجود دارد این است که احتمال دارد گروهی از میکروارگانیزمها به دلیل وجود ذرات معلق بسیار ریز در آب به طور کامل در معرض تابش اشعه قرار نگیرند و یا عده ای از آنها در سایه ذرات ریز معلق در آب پنهان شده و از تابش اشعه در امان بمانند.

همچنین باید در نظر داشت که گروهی از میکروارگانیزمها در برابر کلر و اشعه ماوراء بنفش مقاوم بوده و به محض برخورد با این گندزدا ها در اطراف خود یک غشاء محافظ ایجاد کرده و پس از رفع خطر و ورود به بدن موجود زنده مجددا با از بین رفتن غشاء محافظ، به فعالیت خود ادامه دهند.

چگونه از این تکنولوژی در تصفیه آب آشامیدنی استفاده کنیم؟

به دلیل معایبی که در بالا ذکر شد، استفاده از UV به تنهایی جهت تصفیه آب  توصیه نمی شود و عموما به عنوان یک روش جهت میکروب زدایی مضاعف در کنار روش های دیگری چون کلرزنی، اسمز معکوس و … بکار گرفته شود.

اگر شما از آب چاه جهت تامین آب آشامیدنی خود استفاده می کنید و یا مایل هستید علاوه بر نصب یکی از مدلهایتصفیه آب پنج مرحله ای آکواجوی ، میکروب زدایی مضاعف هم انجام دهید، توصیه می کنیم دستگاه تصفیه آب ماورای بنفش آکواجوی را در مرحله ششم تصفیه آب خانگی خود نصب کنید.

Not produce harmful byproducts such as trihalomethanes (which arise as a result of chlorination), high reliability and low energy consumption are the advantages of this method. But due to lack of residual radiation in the water, to remove possible secondary infections that may occur after exposure to water, are not.

 Water hidden and protected from light.

protective membrane, to continue their activities.

How to use this technology in drinking water?

installed in your household.

Life Aqua Water Treatment, Water Treatment Elijah, but Easy two-step water purification water purification water tek, Aqua water Aqua Tk, Astar, water purification water purification water purification Aqua Aqua Jvy, Layf, household water treatment machine soft water, scrubbers household water water tek, home water purifier soft water, water purification price soft water, the price of water treatment water tek, the price of water purification soft water, water purification price of water tek, water Purifier dealers soft water, water, water purification equipment dealers tek

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *